Dej pozor na svá přání, mohla by se vyplnit.

 

 

Definice zdraví 

 

    Podle encyklopedie je zdraví definováno jako stav dokonalé tělesné, duševní a sociální pohody, který je výsledkem souladu ve vzájemném působení organismu a prostředí. 

    Moje maminka zase říká, že symbolem zdraví je nulová potřeba navštívit doktora. O jejích názorech  a fyziologických projevech jejího tzv. zdraví se raději vůbec zmiňovat nebudu. ________________________________________________________________________________________________________

     To, jakým způsobem definujeme zdraví, je věc osobního postoje a názoru. Zatímco se tedy moje maminka dívá na zdraví spíše z toho tělesného pohledu (lékaři typu psycholog či psychiatr pro ni nejsou lékaři), jedna má velmi dobrá známá, schodou okolností lékařka, je zastánkyní spíše duševního aspektu. Také je úporná v názoru, že hlava je schopna přesvědčit tělo prakticky o čemkoliv. tedy I o tom, že bolest a jiné fyzické neduhy je možno překonat pouhým chtíčem a hlubokým soustředěním. Nutno ovšem podotknout, že při první  ukázce výše uvedené metody mne vysoustředila tak hluboce, že mi to přešlo až do dutiny břišní, odkud se veškerá nahromaděná energie i se žaludečními šťávami  velmi prudce a zákeřně  přemístila do naštěstí nepříliš vzdálené toaletní mísy . :-) a to dokonce čtyřikrát během jedné hodiny.()

     Někdo ze starší generace by zase mohl říct, že se cítí zdravý v kruhu svojí rodiny a přátel. Schválně zdůrazňuji starší generaci, protože například teenageři by mohli podotknout, že je kruh jejich rodiny přivádí k totálnímu duševnímu nezdraví. Co je to zdraví, případně nemoc a jak se jeví, je tedy věc pohledu a poměrně i velkou záležitostí věku, sociální situace  a psychického rozpoložení.  Také je poměrně důležitý selský rozum, který nám pomůže náležitě zhodnotit danou situaci, kdy se duše snaží mást naše přesvědčení o nabytých sociálních hodnotách nebo se tělo snaží přesvědčit duši, že věci se mají tak, jak vypadají.

    No a jinak ... V každém případě do určité míry záleží už jen na nás, jak se svým zdravím naložíme ,  nakolik si jej ceníme . :-)
  

 

Kontakt

Radka

susi.susi@centrum.cz

ICQ: 359-209-854

Vyhledávání

 https://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html 

 

Moon-01-june.gif (24728 bytes)

    Existuje sjednocené pole energií, naprosto vyvážené, stojící ve střídavém vztahu samo se sebou.
Pole čisté inteligence, které samo ze sebe zrozuje všechny síly a veškerou materii universa, to znamená veškerou hmotu vesmíru, a tím tvoří samotný základ veškerého bytí. 
(Definice Boha podle kvantové fyziky)

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode