Dej pozor na svá přání, mohla by se vyplnit.

 

    1 Textilní kapesníky
Kapesníky Vlhké prostředí mikroorganismům velmi svědčí, a proto jsou pro ně látkové kapesníky opravdovým rájem. Přejděte na jednorázové papírové, a ty hned po použití zahazujte. A pokud i přesto rýmu dostanete (od toho chlápka, co mával látkovým kapesníkem o velikosti ubrusu v tramvaji), určitě oceníte, že se prodávají i s mentolovou parfemací, která skvěle protáhne nos.

∗∗∗∗∗

    2 Záchod
Záchod Neuražte se, ale pokud nejste posedlí úklidem, vaše toaleta je možná domovem většího množství bakterií než některé veřejné, jež denně drhne uklízečka savem. Co to pro vás znamená? Asi nic zvláštního, jestliže zrovna nejste zvyklí olizovat prkýnko. Přes pokožku na vašem pozadí se totiž žádné bakterie do těla neprobojují, a dokud si budete pečlivě mýt ruce, jsou naprosto bez šance. Přestaňte tedy používat na pokrytí prkýnka kilometry odrolovaného toaletního papíru – je to úplně zbytečné. Maximálně za pomoci papírového ubrousku prkýnko pokládejte, pokud ho najdete zvednuté. Pod ním je totiž bakterií nejvíce.

    3 Houba na mytí nádobí
Tak tohle je pravděpodobně nejnebezpečnější věc, jaké jste se dnes dotkli. Ve spoustě svých věčně navlhlých ‚buněk‘ totiž ukrývá průměrně 7,2 bilionu bakterií, a kdykoli myjete nádobí, roznášíte si je po celé kuchyni. To je strašidelná představa, co? Bakterie můžete zničit například tím, že houbičce naordinujete každý den půlhodinový pobyt v mikrovlnce, abyste měli jistotu, že je naprosto suchá. A alespoň jednou měsíčně ji vyměňte za novou.

 

    4 Propisky, peníze & spol.
Z ruky do ruky jdou nejčastěji peníze. Kromě Karla IV. či Komenského se na nich setkáte také s Escherichiou coli nebo stafylokokem, ale nebojte se, není jich tam tolik, abyste při kontaktu s nimi onemocněli. Psací potřeby jsou nositeli nejen otisků prstů všech, kteří na ně sáhli, ale i všeho, čeho se ti lidé dotýkali předtím. A protože bakterie na povrchu pera mohou přežít i den, pokud je to jen trochu možné, používejte své vlastní. U všech předmětů, na které saháte, platí jedno: mýt si ruce.

 

    5 Mobil
Průměrný mobilní telefon je prolezlý až třísetnásobným množstvím bakterií než WC! Ale klid – naprostá většina těch bakterií jsou vaše vlastní, takže vám neublíží. Ruce si ale nezapomeňte umýt v případě, že jste si půjčila mobil někoho jiného.

    6 Stroje v posilovně
Pokud nemáte na těle otevřenou ránu, bezprostřední nebezpečí vám ve fitku nehrozí. Ale stejně nikdy nepoužívejte tentýž ručník ani na očištění cvičebního nářadí, ani na osušení potu z obličeje, a už obligátně: umyjte si po cvičení ruce. Také zapřemýšlejte o nákupu vlastní cvičební podložky, pokud ji ještě nemáte. Erární karimatka, provlhlá bakteriemi spousty lidí potícími se na ní před vámi, není ani trochu hygienická.

 

    7 Pracovní stůl
Průměrný člověk se během práce dotkne třiceti věcí za minutu. Z toho je jasné, že lidské ruce jsou bakteriemi doslova pokryté. I když třeba chodíte do kanceláře jen proto, abyste se připojili na ICQ a zahráli si počítačovou hru. Tím nejšpinavějším na stole jsou váš telefon a klávesnice – doporučujeme je proto denně pulírovat dezinfekční utěrkou a co nejméně si během práce sahat na obličej. Ale jestli má některý z vašich okolo sedících kolegů kašel či rýmu, mohou pochopitelně nebezpečné organismy pochodovat v pětistupech po židli, složkách dokumentů, nástěnce, policích, klikách…

    8 Přítel
Je nachlazený a vy ho (s neskutečným sebezapřením) odstrkujete? Máme pro vás dobrou zprávu: políbit se můžete. Virům rýmy totiž mnohem lépe než prostředí úst svědčí nosní sliznice, která je teplejší. Jestli ale vašeho miláčka navíc ještě škrábe v krku, raději zachovejte bezpečný odstup. Ano, my víme, že to se mnohem líp radí, než dělá, ale chřipka už se ústy přenáší.

    9 Testery kosmetiky v obchodě
Nejméně 75 % testerů v drogeriích a parfumeriích obsahuje podle jedné studie různé plísně, streptokoky nebo stafylokoky. Pravděpodobnost, že se nakazíte, je sice malá, ale přesto myslete na to, že oči a ústa jsou nejnáchylnější k infekci. Oční linky, stíny, rtěnky a lesky na rty si raději zkoušejte jen na zápěstí.

 

    10 Zubní kartáček
Zubní kartáčky Nenechávejte ho vystavený v kelímku na umyvadle, pro nebezpečné organismy tak totiž představuje něco jako veřejnou lavičku v parku. Tím spíš, jestli máte doma v koupelně umístěnou toaletní mísu. Věděli jste, že při každém spláchnutí mají mikroskopické kapky vody ‚dolet‘ až šest metrů? Radši si proto svůj zubní kartáček schovávejte například do skříňky nad umyvadlem. A protože viry mohou v jeho štětinách přežívat i dva dny, po nemoci ho raději vyhoďte (nebo ho alespoň na pár hodin namočte do antibakteriální ústní vody).

 
 
 

 

 

Kontakt

Radka

susi.susi@centrum.cz

ICQ: 359-209-854

Vyhledávání

 https://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html 

 

Moon-01-june.gif (24728 bytes)

    Existuje sjednocené pole energií, naprosto vyvážené, stojící ve střídavém vztahu samo se sebou.
Pole čisté inteligence, které samo ze sebe zrozuje všechny síly a veškerou materii universa, to znamená veškerou hmotu vesmíru, a tím tvoří samotný základ veškerého bytí. 
(Definice Boha podle kvantové fyziky)

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode