Dej pozor na svá přání, mohla by se vyplnit.

 

 

 

 Velikonoční věnečky

Velikonoční ozdobyVelikonoční ozdoby

    Malované ozdoby mají spoustu použití při velikonoční výzdobě. Hotové ozdoby můžeme přidat na sváteční věnec, zavěsit na větvičky do vázy nebo přivázat na přáníčka. Vznikne nám tak nejen originální dekorace vytvořená přesně podle našich představ a v barvách, které potřebujeme, ale ozdoby na přáních můžeme rozesílat jako malý dárek přátelům.

Velikonoční ozdoby
1. Materiál: na ozdoby - buková překližka (tloušťky 3 mm) nebo karton papíru, temperové barvy, kulatý a plochý vlasový štětec, bezbarvý lak; na věnec - stužka, zelené lýko, věnec z proutí; na přáníčka - přeloženou barevnou čtvrtku nebo ruční papír, lýko na navázání ozdoby.
Velikonoční ozdoby
2 .Tvar ozdoby vyřízneme z překližky lupínkovou pilou (nebo vystřihneme z kartonu). Namalujeme podkladovou barvou (zde ředěná žlutá tempera). Vlasovým štětcem namalujeme kontury.

Velikonoční ozdoby
3. Po zaschnutí zafixujeme lakem a ozdobíme stužkou na zavěšení.
Velikonoční ozdoby
4 .Hotové ozdoby přivážeme na přáníčka. Vzhledem k tloušťce a váze materiálu nám nebudou v obálkách dělat nejmenší problém.

Velikonoční ozdoby
5 .Na věnec přivážeme ozdoby pomocí zeleného lýka, které zavážeme na mašličky. Celý věnec propleteme oranžovými stuhami různých šířek.
Velikonoční ozdoby
6. Hotovou dekoraci umístíme doprostřed svátečního stolu abychom ho měli pro radost stále na očích.

 
 
     Velikonoční věneček s fialkami  :,)
 
  Velikonoční věnec s fialkami

 

Velikonoční věnec s fialkami 

Velikonoční věnec s fialkami
1 Materiál: slaměný korpus, látkové fialky, lýko, aranžovací drát.
Velikonoční věnec s fialkami
2 Slaměný korpus ozdobíme kytičkami látkových fialek a zeleným lýkem.

Velikonoční věnec s fialkami
3 Vděčným pomocníkem při práci je aranžovací drát, který zakoupíte v květinářství nebo ve výtvarných potřebách.

 

Červený velikonoční věnec

Červený velikonoční věnecČervený velikonoční věnec

Pro mnohé z nás představují Velikonoce jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Svátky plné radosti, barev a začátku jara. V letošní roce vycházejí velmi brzy, Velký pátek připadá na první jarní den. Je tedy pravděpodobné, že příroda nebude po zimě tak probuzená, jak bychom si snad o Velikonocích přáli. Tím větší výzvou pro nás může být dotvoření jarní atmosféry doma. Všechny jásavé a svěží barvy si vezmeme na pomoc, abychom udělali radost všem koledníkům a hlavně dětem, čekajícím na zajíčka.

Prvním přivítáním návštěvníků může být vlastnoručně vytvořený věnec, zavěšený na vchodových dveřích. Jelikož, výroba a zdobení věnců je činnost velice příjemná a tvůrčí, jistě nezůstane jen u jednoho, ale můžeme jich vytvořit celou řadu na sváteční stůl, na okna, na police v kuchyni....

Několik nápadů na velikonoční výzdobu jsme pro vás připravili. Použili jsme již hotové věnce, kterých je v současnosti na trhu velký výběr, ale přirozeně doma vytvořený korpus bude mnohem zajímavější.

Červený velikonoční věnec
1 Dřevěný základ tohoto věnce je sám o sobě tak zajímavý, že stačí drobná ozdoba k vytvoření krásné dekorace. V našem případě jsme ze zbytků látek vytvořili "kytičky", které jsme zastrčili mezi jednotlivá dřívka. Výsledná dekorace vhodná na kuchyňský stůl nebo na chalupu, nám tak vznikla během okamžiku a za minimálních finančních nákladů.

 

Velikonoční věnec s kuřátky

Velikonoční věnec s kuřátkyVelikonoční věnec s kuřátky
Velikonoční věnec s kuřátky
1 Také máte doma sbírku velikonočních ozdob a dekoračních zvířátek? My jsme si vybrali veselá žlutá kuřátka a pomocí drátku jsme je připevnili na korpus.
Velikonoční věnec s kuřátky
2 Keramická vejce dozdobená mašlemi a větvičky jarních květů, připevněné po stranách nám dotvořily celé aranžmá.

 

Kontakt

Radka

susi.susi@centrum.cz

ICQ: 359-209-854

Vyhledávání

 https://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html 

 

Moon-01-june.gif (24728 bytes)

    Existuje sjednocené pole energií, naprosto vyvážené, stojící ve střídavém vztahu samo se sebou.
Pole čisté inteligence, které samo ze sebe zrozuje všechny síly a veškerou materii universa, to znamená veškerou hmotu vesmíru, a tím tvoří samotný základ veškerého bytí. 
(Definice Boha podle kvantové fyziky)

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode