Dej pozor na svá přání, mohla by se vyplnit.

 

 Pohledová diagnostika...

Diagnostika oslabení pohlavních orgánů – hormonální systém

Diagnostická zóna pro pohlavní orgány je nad horním rtem.
Hormonální poruchu cyklu poznáme v této oblasti vodorovnou vráskou.

                   
Dosti rozšířeným problémem jsou výtoky, poševní záněty, poruchy sliznic, atd. Tyto nalezneme na bradě pod dolním rtem v podobě malých svědivých červených vyrážek, které mohou být podobné až oparovým skvrnám.
Ochlupení u žen ukazuje na nerovnováhu testosteronu a estrogenu. Také vypadávání vlasů je ukázkou převahy mužského principu u žen.
Na tvářích můžeme diagnostikovat poruchy vaječníků.

                   
Pokud se v této oblasti tvoří vyrážky nebo i uhry, znamená to tvorbu cyst na vaječnících. Také si všimněme mastné pokožky na čele, nose a bradě.

Diagnostika oslabení srdce tenkého střeva.

Srdce
diagnostikujeme v oblasti špičky nosu.


Záleží na tvaru, velikosti a zabarvení, abychom si udělali představu o jeho stavu a funkčnosti. Je-li špička nosu nabobtnalá a měkká, je to příznakem zavodnění srdce a zároveň to může znamenat i problémy s vylučování tekutin vůbec. Je-li špice nabobtnalá a tuhá, jde o obtažení srdce tukem, předurčenost k srdečním záchvatům nebo možnost mrtvice. Pokud se nám tlačí na povrch červené či fialové žilky, máme co dělat s hypertenzí.
Dalším znakem postižení srdce je tvar nosu „Pinokio“. Upozorňuje na srdeční slabost a přecitlivělost nervového systému.


Nos mířící svou špičkou dolů nám rovněž udává srdeční slabost, ale tentokrát ve vztahu k ledvinám. Většinou jsou vlastníci tohoto typu nosu lidé, kteří jsou celý život nuceni řešit vztahové problémy a to jak své, tak svého okolí.
Vlastníte-li nos opatřený rýhou uprostřed špičky nebo je evidentně levá či pravá polovina špičky nosu větší, máte predispozici k srdeční nepravidelnosti. Je-li levá polovina větší, je zároveň zvětšená levá komora srdeční. Znamená to, že svůj život žijete jakoby na dluh. Stále se za něčím honíte a absolutně neznáte odpočinku. Jeli větší pravá polovina, pak ve vašem životě hraje podstatnou roli slova „už toho mám dost“. Člověk by se raději na všechno vykašlal, vždyť ať zkouší jak zkouší, výsledek je přinejlepším nulový, a odpovědí na tento prožitek je zvětšení pravé srdeční komory.
Dalším znakem problémů se srdcem je sice tenká, ale kostnatá nebo tvrdá špička nosu, která může mít i hranatější podobu, anebo jakoby do špičky nosu někdo vtiskl důlek. Je to známka citové strnulosti či odznak za rány na vaší duši.

Tenké střevo je párovým orgánem srdce.
Zduření tenkého střeva se projeví zduřením vnitřního dolního rtu.
Jestliže máme predispozičně oslabené srdce, tenké střevo, slabou kapacitu pohlavních orgánů, projeví se nám to nevýraznou konturou kolem úst ve střední části.


Činnost tenkého střeva také můžeme rozpoznat za pomoci iris diagnostiky. Toxicitu můžeme diagnostikovat prostřednictvím jakoby rezavého věnečku kolem zornice.

 

Diagnostika oslabené slinivky, sleziny a žaludku


Oslabená slinivka
Diagnostická zóna slinivky je na kořenu nosu, kde se může projevit vráskou nebo vráskami ve vodorovné poloze. Tyto vrásky nám ukazují na značnou víru vyčerpání slinivky i sleziny. V této části si můžeme povšimnout také nenormálního zažloutnutí kůže.


Hyper nebo hypoglykémie se nám může zobrazit v zóně umístěné v prostoru spánků. Zde se objevují tmavé nebo temné skvrny, popřípadě zažloutnutí kůže.
Predispozice k výskytu cukrovky nám může také poodhalit rozbalený okraj uší v středohorní polovině okraje ucha.



Oslabená slezina
Přetížení sleziny poznáme na mandlích jako jejím párovém orgánu – je to známá angína, bolesti v krku. Vyvarujte se trhání mandlí – budete ochuzeni o signály, které vaše tělo vysílá.
Prvotním příznakem přetížení je zelenavé zabarvení na boku kořene nosu nebo zelenavými cévkami na boku spánků, které jsou dosti zřetelné u malých dětí, jejichž strava je převážně sestavena z mléčných produktů a z pamlsků, čokoládek, bonbónů (potravinářská barviva).



Nedostatek krevního barviva, většinou z nedostatku železa (zvláště u žen a dětí), můžeme diagnostikovat na hraně dolního víčka, které se vyznačuje místo růžové barvou bílou. Mnohé ženy, aniž by si toho byly vědomy, si samy obtáhnou hranu víčka černou linkou, aby upozornily na svůj problém.
Pokud vidíme u dětí černý, tmavohnědý stín, který vychází od kořene nosu a dělá jakoby neúplné, bohužel někdy i úplné kruhy pod očima, můžeme diagnostikovat nejen oslabenou slezinu a imunitní systém, ale také chlad a dusno rodinných vztahů, hádky mezi rodiči - jsou to tzv.“udušené děti“.
Nedostatek železa můžeme také diagnostikovat tak, že prudce natáhneme prsty ruky, jak to jen nejvíce jde a lůžka nehtů nám zbělí.
Potíže se slinivkou a slezinou mohou být projeveny i bílými obláčky na nehtech, které signalizují vylučování cukru a nedostatek minerálních látek.

Oslabený žaludek
Hlavní oblastí pro diagnostiku konstituce a kondice žaludku je střed nosu, od kořene až po jeho špičku.


Můžeme zde najít nadměrně prokrvenou kůži, což ukazuje na nadměrně překrvenou sliznici. Klademe velké nároky nebo právě prožíváme silnou stresovou situaci. Bílé a žluté pupínky nám ukazují, že se stejně potahují i stěny žaludku hlenem a tukem. Zatvrdliny naznačují, že co bylo dříve měkkou žaludeční sliznicí, je dnes šedým tvrdým kamenem. Při tomto potažení může daleko častěji docházet k utvoření žaludečního vředu.
Žaludek extrémně sevřený nebo naopak uvolněný až zduřený poznáme podle tvaru úst a horního rtu.


Překyselení žaludku nám podle irisdiagnostiky ukazuje jasně bílý věneček kolem zornice.
Potíže s dvanáctníkem nebo jeho vředy jasně poznáme v koutcích úst, jsou-li začervenalé, je-li na nich prasklina či vyrážka.

 

Diagnostika oslabených plic a tlustého střeva

Oslabené plíce

Plíce diagnostikujeme v hlavní zóně na tvářích, kde jsou ohraničeny svým párovým orgánem - tlustým střevem.


Na těchto místech vidíme různé vyrážky, tukové kuličky, stav pokožky (je-li mastná, plíce jsou obloženy tukem a hlenem). Podle barvy poznáme zánět - živě červená, dušnost - růžová až namodralá. Při dušnosti je spolupříznakem často k vidění nateklá, zavodněná tvář i tělo. Podle barvy dále možnost TBC - bílá až průsvitná, možnost místních stagnací, ale také vnitřního krvácení - namodralé až nafialovělé skvrny.
Chceme-li zkontrolovat kondici a konstituce našich plic a zjistit, která plíce je na tom lépe, podívejme se na nosní dírky zespodu. Takto vypadají i vaše plíce. Na chřípí nosu můžeme diagnostikovat stav průdušek, popřípadě začervenáním i astma.

Oslabené tlusté střevo
Zácpu poznáme nejlépe na duhovce a to podle věnečku, který je utvořen z nervových vláken a je těsně kolem zornice.


Signály zácpy lze rovněž pozorovat v oblasti nad obočím, která je jakoby temnější. Naopak průjmy se vyznačují ve stejném diagnostikovaném poli začervenáním.

Jestliže je na lícních kostech patrný otok střídající se s vráskami, v celém aparátu střev nastává hromadění přebytků a hlenu.

Problém v tlustém střevě se podobně jako u tenkého projevuje na rtech zduřením tentokrát vnější části dolního rtu.

 Diagnostika oslabených ledvin a močového měchýře

Špatná funkce ledvin, tzv. odvodnění se projevuje otoky na různých místech těla a zároveň vaky pod očima. Při nadměrné tvorbě a špatném vylučování kyseliny močové se nám pod očima objeví tmavé kruhy. K tomuto znaku ještě prohlédneme obvod duhovky, zda tam nenalezneme tzv. bílé chomáčky vaty.


Lidé s problémy ledvin si zpočátku stěžují na prochládání končetin nebo nadměrné pocení. Jejich dlaň je většinou mokrá, studená a bez sevření.
Dosti rozšířeným problémem ledvin jsou ledvinové kameny a ledvinový písek. Tyto neduhy nalezneme v kruzích pod očima v podobě hrudek nebo v bělmu v podobě černé skvrny. V horní oblasti čela můžeme diagnostikovat kameny pomocí temného zabarvení nebo i skvrn. Zároveň nám tento diagnostický prvek může poukazovat na tvorbu cyst nebo infekcí v ledvinách. Infekci nebo zánět v ledvinách či močových cestách objevíme ve stejné zóně, jen barva je jasně červená.


 

Diagnostika poruchy jater a žlučníku

Diagnostická zóna jater a žlučníku se nachází mezi obočím nad kořenem nosu.
Najdete-li v této zóně vrásky (jejich počet, délka a hloubka rozhoduje), můžete diagnostikovat stažení nebo tvrdnutí jater.

Tato osoba většinou velmi těžce komunikuje se svým okolím, zvláště jsou-li tyto vrásky hluboké a jsou spojeny s prošedivěním vlasů. Je výbušná a často bez důvodů podrážděná. Může se stát, že k těmto změnám dojde po prožité tragédii, úmrtí blízkého člověk, rozvodu, ztrátě zaměstnání. Člověk se uzavírá do sebe a přestože navenek vypadá klidně, vnitřně dává vinu celému světu za svůj zpackaný život a vzteká se.
Bílé skvrny v kombinaci s vráskami v jaterní zóně znamenají cysty na játrech nebo změny ve žlučníku.

Dalším diagnostickým bodem přetížených jater je začervenání bělma v oku. Při dlouhodobém přetěžování přechází barva bělma postupně do šedé, včetně celkového mírného zešednutí kůže.
Zvýšenou hladinu cholesterolu můžeme diagnostikovat na kůži (kůže je zástupným orgánem jater) v podobě bílých zatvrdlých kuliček na obličeji nebo kolem očí, popřípadě hrudkami v bělmu.

Při dlouhodobé zvýšené hladině cholesterolu se může začít tvořit stříbřité ochlupení po těle, nebo tzv. miminkovské chloupky na čele.
Cholesterol známe tzv.“dobrý“ HDL – alespoň 1nmol/l a tzv.“špatný“ LDL – maximálně 2,2 nmol/l. Celkový cholesterol by neměl přesáhnout 4nmol/l. Při vyšších dávkách riskujeme arteriosklerózu, kterou diagnostikujeme jako máselný kroužek v okrajích duhovky.

Zvětšení jater najdeme rovněž v centrální zóně. Není však diagnostikováno vráskami, ale zduřením této zóny.

Zvětšení jater je vlastně výsledkem snahy jater pomoci v těle jinému orgánu. Touto pomocí se totiž játra přetíží a následně dojde k jejich zvětšení. Příčinu zvětšení jater je tudíž nutno hledat u jiného postiženého orgánu.
Další ukazatele přetížení nebo oslabení jater:
- Pigmentové skvrny, tzv. stařecké skvrny na různých místech pokožky.
- Suché vlasy.
- Vypadávání vlasů v oblasti temene hlavy.
- Bílé místní konečky prstů na rukou - hromadění tuků, vznik cyst a tumorů.
- Svislé rýhy na nehtech - oslabení činnosti jater a zvýšenou únavu.

- Barva kůže a změny na jejím povrchu - zežloutnutí, trudovitá pokožka, ekzémy i lupénka.
- Problémy se zrakem - zrak je smysl přiřazený k játrům.
- Spánek - kdo nemůže usnout v noci mezi 1 - 3 hodinou ranní nebo se v této době budí, měl by rychle uvažovat o regeneraci jater.

Problémy s přetížením žlučníku, případně zablokované žlučovody poznáme podle začervenání v centrální zóně žlučníku a jater.

Písek nebo kameny v žlučníku nebo žlučovodech diagnostikujeme v téže zóně jako krupičku.

Při akutně přetíženém žlučníku můžeme diagnostikovat červené vyrážky někdy se žlutým sekretem ve výše uvedených zónách.
Nedostatečná činnost žlučníku může být viditelná ve formě zelenavých cévek v zóně jater a žlučníku.
Naopak nadměrnou funkci žlučníku, neboli nadměrnou sekreci žluče, nám může signalizovat vyrážka se žlutým pupínkem v koutku úst.

Játra a žlučník můžeme také diagnostikovat na nohou. Jestliže se nám objeví nárůstek vedle palce nebo s ním rosteme od mládí, je to známkou tuhnutí těchto orgánů. Říká se jim vdovské kosti. Charakterizují ženu duševně a fyzicky nepružnou, žárlivou, dominantní, tvrdohlavou.
 Pohledová diagnostika

Kontakt

Radka

susi.susi@centrum.cz

ICQ: 359-209-854

Vyhledávání

 https://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html 

 

Moon-01-june.gif (24728 bytes)

    Existuje sjednocené pole energií, naprosto vyvážené, stojící ve střídavém vztahu samo se sebou.
Pole čisté inteligence, které samo ze sebe zrozuje všechny síly a veškerou materii universa, to znamená veškerou hmotu vesmíru, a tím tvoří samotný základ veškerého bytí. 
(Definice Boha podle kvantové fyziky)

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode