Dej pozor na svá přání, mohla by se vyplnit.

 

  " Contrā vim mortis nōn est medicāmen in hortīs." 

  Ahojky všichni, kteří jste zřejmě nějakým omylem zavítali na mé stránky. Jsem ráda že se tento omyl stal a potěší mne, když mi napíšete. :) Vše co zde najdete,  je souhrnem osobních zkušeností, poznatků a nebo hledání.

     Jedná se o pouhé střípky z mnoha informací, které by pro někoho mohly být zajímavé,  a snad i přínosem.:)

    nenávidím dogmata, takže názory nechť si vytváří každý z vás sám. 

Ačkoli obsah tohoto blogu nekoresponduje doslovně s jeho názvem, Věřím že zde najdete alespoň něco, co osloví vaši duši.

 

      
            

    Kdo si zahrává s ohněm, spálí se. 

Kdo si zahrává se mnou, lituje toho, že si nehrál s ohněm. :)

Anketa

Přidáš i Ty svůj hlas proti týrání tuleňů?

BLOG...

04.04.2009 22:04

A přece se... daří

      Nedalo mi to.   Po třech dnech hladovění a zvýšené "pohybové aktivity" jsem si vlezla na váhu v domění, že si alespoň trochu zvednu náladu.       Jediné, co jsem si však zvedla, byl už tak dost prudce...
            photography.gif photography image by Miss_Random_
https://abowman.com/google-modules/hamster/
   Mám ráda spoustu lidí svého věku jako jednotlivce, ale svou generaci si hnusím a pohrdám jí. 
    Měli jsme příležitost všechno změnit. Skutečně měli. Místo toho jsme se spokojili se značkovými džínami, dvěma lístky na Marriah Carrey v Radio City Music Hall, slevami za nalétané kilometry, Titanicem Jamese Camerona a penzijním portfoliem. 
Jedinná generace, která se nám podobá v té čiré sobecké sebestřednosti je takzvaná ztracená generace z dvacátých let, a z nich měla většina apoň tu slušnost, že zůstala opilá. My nedokážeme ani to.
 Člověče, vždyť jsme k zblití!
Přitom byly doby...nesměj se, ale opravdu byly doby kdy jsme to všichni "měli v rukou". Víš to?    
 
      https://www.osud.cz/cs/index.php    
 

thblinkingmoney.gif image by Salisko Info pro všechny, kterým není lidská krutost lhostejná.

     I Tvůj hlas pomůže...  
Nezavírej oči před bezcitností, kterou /nejen/ mláďátka tuleňů denně,  přitom zcela bezdůvodně snášejí!  Díky...
                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                              
 

https://zpravy.idnes.cz/kanada-zprisnila-lov-tulenu-nesmi-byt-stazeni-z-kuze-zaziva-plq-/zahranicni.asp?c=A081229_163615_zahranicni_ipl           

     Pomůžeš i Ty?

https://www.protisrsti.cz/ 

 https://www.protisrsti.cz/co-muzete-udelat-vy.htm 

       

pp


    

 

 

 

 

 

 Naše další projekty:

 IFAW (The International Fund for Animal Welfare)
podepsat petici za obchody bez kožešin, www.obchodbezkozesin.cz  

 WSPA (World Society for the Protection of Animals) 

 
 
 úvaha: 
    Jsme "my lidé" něco víc...???

.................................................................................. 

    V živé přírodě exitují tři říše. Fungi, Plantae a Animalia, to jest houby, rostliny a živočichové. 

Takže jen tři, žádná říše člověk tedy vyčleněna není, proto jsme zcela správně řazeni jako živočišný druh. 

Tím nechci říct, že jsme na stejné úrovni jako například bakterie (i když existují lidi, kteří na tuto úroveň zcela vážně aspirují), ale to, že opravdu nejsme nějaký naddruh nebo něco podobného. Jak už bylo řečeno jinde, jediná věc která nás odlišuje od zvířat je, schopnost uvědomovat si sebe sama, což nám ale samo o sobě nedává žádný důvod myslet si, že jsme něco víc, ač tak velmi často a radostně činíme.

    Ano, vynálezy a moderní výdobytky zcela jistě člověku zajišťují jistý druh pohodlí, ale když to takovou dobu šlo i bez nich, je nabíledni otázka, zda jsou opravdu nezbytné. Někde jsem dokonce viděla dokument, kdy se lidi pokoušeli vrátit do doby jeskynních lidí a žít jen s tím co měli tenkrát k dispozici oni, šlo to špatně, ba skoro vůbec, ale proč? Já osobně si myslím, že proto, že člověk je už takovým způsobem adaptovaný na společnost a na materiální blaho, v němž žije, že kdyby se vrátil do minulosti, tak již existence schopen prostě nebude. Ale vezměme si hypotetický příklad. Novorozeně dnešního "moderního" člověka dáme vychovávat do rodiny člověka z doby kamenné a naopak novorozeně jejich dáme do dnešní společnosti. Jelikož oba tito jedinci mají naprosto stejnou genetickou výbavu, oba se výborně adaptují na životní prostředí a vůbec jim nepřijde divné, že mají (či naopak nemají) k dispozici internet, mixér či fén na vlasy.

   

    Co tím chci vlastně říci? Já ani sama nevím, protože prapůvod debatyv podstatě zněl, že všechno je jen o sexu. Dovolila bych si to mírně pozměnit, ne o sexu jako takovém (i ten se stal pro moderního člověka spíše zábavou, než úkonem nezbytným pro zachování druhu), ale o rozmnožování. Co je hlavním posláním člověka na Zemi? Evoluce a přírodní výběr mluví zcela jasně, zplodit co nejvíce životaschopných potomků, stejně jako je tomu u ostatních druhů. A v tom tkví ten háček. Takový hlemýžď zahradní si nemůže vzít antikoncepci nebo zajít na potrat a tím si regulovat počet svého potomstva. Tím samozřejmě nechci říct, aby se lidstvo začalo nezřízeně množit nebo něco podobného, jen to, že člověk v podstatě ovlivňuje onu funkci, kvůli které vlastně existuje a to, přenášet své geny do dalších generací. 

    

    Z hlediska ekologie a evoluce je jedinným důvodem naší existence rozmnožování:) Pouze člověk díky svému stupni myšlení a uvažování nasvítil scénu trochu z jiné strany. Ale to nám pořád nedává důvod k tomu myslet si, že jsme něco víc, jsme jen dalším vývojovým stupněm. Za pár miliónů let už to tak být nemusí. Dost možná, že i za mnohem kratší dobu, kdo -ví?

    Ve druhuhorách ovládali zemi dinosauři, kde jsou dnes? 

    Zájemcům mohu doporučit tři výborné knížky:  

    Stephen Gould - Pandin palec, Richard Dawkins - Sobecký gen a Desmond Morris - Nahá opice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Radka

susi.susi@centrum.cz

ICQ: 359-209-854

Vyhledávání

 https://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html 

 

Moon-01-june.gif (24728 bytes)

    Existuje sjednocené pole energií, naprosto vyvážené, stojící ve střídavém vztahu samo se sebou.
Pole čisté inteligence, které samo ze sebe zrozuje všechny síly a veškerou materii universa, to znamená veškerou hmotu vesmíru, a tím tvoří samotný základ veškerého bytí. 
(Definice Boha podle kvantové fyziky)

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode